Drukuj
Kategoria: Uroczystości i święta

św. Carlo Acutis

św. Carlo Acutis

12 października – wspomnienie dowolne

Karol Acutis urodził się 3 maja 1991 roku w Londynie, gdzie czasowo pracowali jego rodzice Andrea i Antonia. Po kilku miesiącach rodzina powróciła do rodzinnego Mediolanu.
Od najmłodszych lat odznaczał się szczególnym umiłowaniem Eucharystii. W wieku 7 lat poprosił by mógł przystąpić do I Komunii św. na co zgodził się miejscowy biskup. Jako młody człowiek Eucharystię nazywał „autostradą do nieba”. Jego życiowym mottem były słowa: „Wszyscy rodzą się jako oryginały, ale wielu umiera jako kserokopie”.
Zmarł na białaczkę 12 października 2006 roku, świadomie ofiarowując swoje życie za papieża i Kościół. Został pochowany w Asyżu. Beatyfikował go papież Franciszek 10.10.2020 w Bazylice św. Franciszka w Asyż, a kanonizował Leona XIV na Placu św. Piotra w dniu 7.09.2025.

Modlitwa

Boże bogaty w miłosierdzie, Ty dałeś swojemu Kościołowi za wzór autentycznego życia chrześcijańskiego Świętego Karola Acutisa, spraw, abyśmy zawsze dążyli do szukania jedynego celu naszego życia, którym jest nasz Pan Jezus Chrystus. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.