• "Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał…

 • … aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne." (J 3,16)

KERYGMA – katecheza w Sieci

Greckie słowo "kerygma" w Nowym Testamencie oznacza "głoszenie" Ewangelii...
 • www.kerygma.pl

  Słowo "kerygma" w Nowym Testamencie oznacza głoszenie Ewangelii, nauczanie, nawoływanie.

  Strona katechetyczna KERYGMA jest próbą włączenia środków informatyki w dzieło głoszenia Ewangelii, zwłaszcza w ramach szkolnej katechezy.

 • Fatima

  W Fatimie w Portugalii, trójce portugalskich dzieci – Hiacyncie, Franciszkowi oraz Łucji dos Santos – ukazała się Matka Najświętsza. Pierwsze objawienie miało miejsce 13 maja 1917 roku.

 • Litania Loretańska

  Litania znana we Francji od XII w., a w Loreto – XVI w. Zatwierdzona została przez papieża Sykstusa V w 1587. Domek narazetański został przeniesiony do Loreto przez rodzinę De Angelis w 1294 roku.

Aktualne...

bł. Zygmunt Gorazdowski

bł. Zygmunt Gorazdowski, prezbiter

26 czerwca – wspomnienie dowolne

Urodził się w Sanoku 1 listopada 1845 roku. Od wczesnego dzieciństwa ciężko chorował na gruźlicę. Mimo słabego zdrowia podejmował wiele dziel w służbie ludziom. Wyświecony na kapłana 25 lipca 1871 roku poświęcił się całkowicie pracy charytatywnej i wychowawczej. Nazywano go "Lwowskim Bratem Albertem" ze względu na jego służbę najbardziej potrzebującym. Zakładał domy i zakłady opieki dla żebraków, ubogich, samotnych matek, studentów. Założył także Zgromadzenie Sióstr św. Józefa (józefitki). Poprzez liczne publikacje przyczyniał się do pogłębienia wiary młodzieży i dorosłych. Zmarł w opinii świętości we Lwowie 1 stycznia 1920 roku. Ojciec Święty Jan Paweł II ogłosił go błogosławionym w czasie pielgrzymki na Ukrainę 26 czerwca 2001 roku.

Modlitwa

Wszechmogący i miłosierny Boże, † Ty świętemu Zygmuntowi, prezbiterowi, dałeś łaskę służenia ubogim i cierpiącym, * spraw, prosimy, abyśmy przez jego wstawiennictwo otoczyli ewangeliczną troską braci będących w potrzebie. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, † który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

 

26.06 przypada także wspomnienie św. Josemaríi Escrivá de Balaguer.

Facebook

Katecheza w Sieci

Kerygma - katecheza w Sieci

Serwis "KERYGMA"
istnieje w Sieci od 11.02.2000.