• "Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał…

 • … aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne." (J 3,16)

KERYGMA – katecheza w Sieci

Greckie słowo "kerygma" w Nowym Testamencie oznacza "głoszenie" Ewangelii...
 • www.kerygma.pl

  Słowo "kerygma" w Nowym Testamencie oznacza głoszenie Ewangelii, nauczanie, nawoływanie.

  Strona katechetyczna KERYGMA jest próbą włączenia środków informatyki w dzieło głoszenia Ewangelii, zwłaszcza w ramach szkolnej katechezy.

 • Fatima

  W Fatimie w Portugalii, trójce portugalskich dzieci – Hiacyncie, Franciszkowi oraz Łucji dos Santos – ukazała się Matka Najświętsza. Pierwsze objawienie miało miejsce 13 maja 1917 roku.

 • Litania Loretańska

  Litania znana we Francji od XII w., a w Loreto – XVI w. Zatwierdzona została przez papieża Sykstusa V w 1587. Domek narazetański został przeniesiony do Loreto przez rodzinę De Angelis w 1294 roku.

Aktualne...

św. Marcin I, papież i męczennik

św. Marcin I, papież i męczennik

13 kwietnia – wspomnienie dowolne

Marcin urodził się w Todi, w Umbrii. Był kapłanem Kościoła rzymskiego, a w roku 649 został wybrany papieżem. W tym samym roku zwołał sobór, na którym zostali potępieni monoteleci. W roku 653 został uwięziony przez cesarza Konstantyna II i przewieziony do Konstantynopola. Wycierpiał wiele. Zmarł na wygnaniu w Chersonezie w roku 656.

Modlitwa

Wszechmogący Boże, dzięki Twojej łasce święty Marcin, papież i męczennik, oparł się groźbom i przemocy, * spraw, abyśmy z nieugiętą stałością znosili wszelkie przeciwności ze strony świata. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, † który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Facebook

Katecheza w Sieci

Kerygma - katecheza w Sieci

Serwis "KERYGMA"
istnieje w Sieci od 11.02.2000.